ניתוח הרמת סינוס

יש מצבים בהם נדרשת הרמת סינוס, בטרם ביצוע השתלת שיניים בלסת העליונה, שכן אם מסת העצם דלה, עלול השתל לחדור אל תוך הסינוס המקסלרי (מערות האף) ולגרום לזיהום חמור, בכדי להימנע מזאת ניתן לבצע הרמת סינוס במהלכה מרימים את ריצפת הסינוס המקסילרי ומשתמשים בתחליף עצם (סינתטי או טבעי) כדי למלא את החלל שנוצר וכך מגדילים  את מסת העצם ומרחיקים את האספקט התחתון של הסינוס מהשתלים.

מהן שיטות ניתוח הרמת סינוס?

הרמת סינוס סגורה: הפעולה מתבצעת דרך חור הנקדח בחיך ,דוחפים את ריצפת הסינוס כלפי מעלה ובחלל שנוצר דוחסים עצםמלאכותית ואז באותו חור שניקדח מחדירים את השתל . טיפול זה מתאים להשלמת כמות עצם קטנה.

הרמת סינוס פתוחה: הפעולה מתבצעת דרך פתח הנקדח בעצם הלסת העליונה וחושף את המברנה של הסינוס, גם כן דוחפים את הממברנה של הסינוס כלפי מעלה ואז את החלל שנוצר ממלאים בעצם מלאכותית.

בשלב זה קימות שתי אפשרויות

אם יש קימת מספיק עצם לקיבוע השתלים מבצעים גם את השתלים, אם אין מספיק עצם סוגרים את החניכים ממתינים כשמונה חודשים ואז מבצעים את השתלים. טיפול זה נועד להשלמה של חסר עצם נרחב יותר.

לאחר ביצוע הרמת סינוס

– יכולה להופיע נפיחות אשר חולפת לאחר כמה ימים
– כאבים שבדרך כלל  הולכים ופוחתים ועוברים תוך כמה ימים(אפשר לעזר במשכיחי כאבים)
– יכול להופיע דימום קל מהאף
– במשך כעשרה ימים רצוי להימנע קינוח האף,"משיכה" באף
– להימנע מפעילות ספורטיבית ועישון אשר מעקב את הריפוי

הרמת סינוס היא פרוצדורה שאחוזי ההצלחה שלה גבוהים ביותר אבל כמו כל פעולה כירורגית גם כאן קיים סיכון.

סיכונים

הממברנה יכולה להיקרע. אם הקרע קטן, אפשר לתקן אותו על ידי ממברנה מלאכותית. אם הקרע גדול, יש מצב שצריך להפסיק את הפרוצדורה, להמתין מספר חודשים לריפוי הממברנה ואז לחזור שוב על התהליך. ישנו סיכון של דחית השתל או תחליף העצם וגם אז יש להוציא את השתל ולאחר מספר חודשים אפשר לחזור על התהליך.

מחיר הרמת סינוס

הרמת סינוס פתוחה 8,000 ש"ח
הרמת סינוס סגורה 5,000 ש"ח
המחירים באתר כוללים מע"מ