סוגי הלבנת שיניים

אנשים אשר במשך השנים שיניהם איבדו את צבעם הלבן ועכשיו גוון שיניהם נוטה לצהוב, חום או אפור יכולים לעבור הלבנת שיניים במטרה להשיב להם את צבעם הלבן.

תהליך ההלבנה - הכנה

על מנת להבטיח מראה אסטטי ובריא, בטרם תחילת התהליך יש להבטיח שהשיניים מטופלות ובריאות. בשלב זה יבוצעו סתימות במידת הצורך ותטופל עששת במידה וקיימת. זהו שלב חשוב שכן חורים בשן יגרמו לחומר ההלבנה לחדור דרך החור ויוביל הן לנזק לשן והן לכאבים. כמו כן על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית, התהליך יתבצע לאחר ניקוי השיניים מאבן.
לאחר הכנת הפה, קיימות שתי שיטות הלבנה

השיטה ה״בייתית״

השיטה הקלאסית היא הכנת תבנית על ידי הרופא, לפי מבנה השינייים המדוייק של הלקוח. לאחר שהתבנית מוכנה, יוודא המטפל שהיא מדוייקת ומתאימה והלקוח יצוייד הן בתבנית והן בחומר מיוחד להלבנה. יש לדעת שזהו חומר השונה מהחומרים הנמכרים "על המדף" בבתי המרקחת והשימוש בו מותנה באישור הרופא המטפל בלבד. בשלב זה על המטופל להשתמש בתבנית עם החומר במשך 20 דקות ביום, לתקופה שבין שבועיים לחודש, בהתאם להמלצת הרופא.

יתרונה של השיטה היא דווקא בימי הטיפול המרובים, מה שמאפשר שליטה כמעט מדוייקת על הסגת הגוון הרצוי.
חסרונה נובע בדיוק מאותה סיבה – אורך הטיפול

טיפול בלייזר

השימוש בלייזר נפוץ בטיפולים רפואיים למטרות שונות. בשיטת הלבנת השיניים בלייזר, הרופא המטפל מורח חומר מיוחד על השן ובעזרת מכשיר הלייזר הוא "מפעיל" את החומר שחודר עמוק לשן וגורם לתהליך ההלבנה.

יתרון – תהליך קצר הדורש ביקור אחד בלבד במרפאה.
חיסרון – מכשיר הלייזר מחמם את השן והחומר לטמפרטורות גבוהות ועשוי לגרום לנזק לשן. בטווח הקצר יש חשש לדלקות בעוד שהנזק לטווח הארוך עדיין לא ידוע כיוון שזוהי שיטת טיפול חדשה יותר.

מחיר הלבנת שיניים

מחיר הלבנת שיניים במרפאה הוא – 1,200 ש"ח כולל מע"מ